התהליך המקדים לפני עיצוב אתר

התהליך המקדים לפני עיצוב אתר

לתהליך הקמת אתרים ישנם מספר שלבים מקדימים, עוד בטרם תחילת תהליך עיצוב אתר אינטרנט. בפרסוםאוקיי, התהליך נעשה בשיתוף מלא של בעל העסק/בעל האתר עוד מתחילתו. לעצב אתר אינטרנט, זה דבר אשר מחייב חשיבה רבה בתכנונו, משום שאתר הוא המראה של העסק בפלטפורמת האינטרנט.

בשלה הראשון

חשוב שכל חברות עיצוב אתרים או מעצב אתרים יכירו את העסק/לקוח שמולו הם עובדים. צריך להבין מה השירות/מוצר שהוא מציע, ורצוי לקבל על כך גם מידע בכתב. לאחר מכן, יש לבצע מחקר שוק מקיף על המתחרים של העסק מבחינת אפיון אתר, חווית משתמש,

עיצוב גרפי וכו’, ולנתח את נקודות החוזק והחולשה באתרים של המתחרים. עלינו לנתח את הדברים גם מנקודת מבטנו בתור מעצבי אתרים וגם כגולשים, כי כך אנו נדע לזהות בקלות איפה היה לנו קושי בניווט בין דפי האתר, איפה העיצוב לא התאים לקונספט של העסק או לא היה נעים לעין, איפה היה קושי לקבל את המידע וכו’. מעבר לכך, המחקר יעזור לנו מאוד גם בקבלת השראה ורעיונות חדשים וגם בבידול האתר שאנו נקים משאר המתחרים, הן מבחינת חווית משתמש והן מבחינת עיצובו.

בשלב השני

עלינו להבין מהי המטרה שלשמה מוקם האתר ולהגדיר אותה. אתר הוא פלטפורמה שיווקית נוספת לקידום העסק באמצעות רשת האינטרנט. בנוסף, עלינו לעשות הכנה מקדימה ביחד עם בעל העסק, הכוללת: בחירת דומיין (כתובת לאתר), בחירת הקטגוריות לתפריט האתר (דף הבית, אודות, מאמרים, גלריה, צור קשר ועוד) וחשוב גם לשים דגש על הנקודות החשובות שנאספו מניתוח המתחרים של העסק. כמו כן, על בעל העסק לדאוג להעביר את כל התכנים על העסק – טקסט, תמונות, קבצי מולטימדיה וכו’. יתרה מכך, חשוב שהתכנים שיועלו לאתר יותאמו לדרישות מנועי החיפוש ויכתבו בראייה שיווקית אשר תעזור לקידום האתר ברשת האינטרנט. לכן, אנו בפרסום אוקיי מציעים ללקוחותינו שירותי קופירייטינג מקצועיים שיתאימו את התכנים לדרישות אלו. מעבר לכך, יש צורך ליצור אפיון UI לאתר שהולך להבנות בהתאם לצרכיו של הלקוח.

השלב השלישי

הוא אפיון UI, כלומר אפיון ותכנון של חווית משתמש. בשלב זה נכנס מעצב אתרים לתהליך. עליו לתכנן באופן מפורט ממשק משתמש בהתאם לנתונים המקדימים שנאספו בשלב הראשון. התכנון כולל: תכנון מבנה בהתאם להגדרת המטרה העסקית שלשמה נבנה האתר והתאמת גרפיקה ייחודית ויצירתית לקונספט האתר, תוך מתן דגש על אפיון UI של האתר. בנוסף, מעצב אתר צריך לחשוב כיצד ליצור הנעה לפעולה של המשתמשים באמצעות עיצוב אתר, כלומר, יצירת חווית משתמש חיובית בקרב הגולשים. במסגרת זו, מעצב אתרים צריך לקחת בחשבון גם תכנון אתר נגיש לאנשים בעלי מוגבלות. נוסף על כך, על מנת שיהיה ניתן למקסם חווית משתמש בקרב הגולשים, רצוי מאוד לתכנן אתר רספונסיבי – עיצוב אתר המותאם לגודל הדפדפן והרזולוציה של כל מכשיר (מחשב נייח/נייד, טאבלט, נייד וכו’) ממנו נכנס הגולש לאתר. דבר זה, יוצר חווית משתמש חיובית ונוחה למשתמשים מבלי להיות תלויים באמצעי טכנולוגי כלשהו. לטווח ארוך, ניתן לומר שתכנון נכון בכל תהליך עיצוב אתר אינטרנט והקמתו, יוביל לתוצאות חיוביות, וכמו שאומרים אצלנו בפרסום אוקיי – עבודה מקצועית ונכונה לאורך כל הדרך, מניבה את פירותיה בסוף התהליך.

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000