חיתוך אתרים רספונסיבי

חיתוך אתרים רספונסיבי

כאשר אנו מדברים על חיתוך אתרים רספונסיבי, עלינו להבין תחילה מהי המשמעות של כל אחת מההגדרות הללו. במאמר זה נסביר מהו חיתוך קוד HTML רספונסיבי וכיצד הוא משפיע על הויזואליות של האתר במכשירים השונים.

מהו עיצוב רספונסיבי?

עיצוב רספונסיבי הינו עיצוב תגובה, כלומר עיצוב המגיב לתכונות וגודל המכשיר החכם שבו הוא מוצג (מחשב נייח, מחשב נייד, סלולארי, טאבלט וכו’) ובהתאמה מדוייקת לרזולוציית המסך.

העיצוב הרספונסיבי עובד על טכנולוגיית CSS המאפשרת לדפדפן לזהות מהו סוג המכשיר שדרכו נכנס המשתמש לאתר וע”י כך להתאים את האתר באופן אוטומטי לרזולוציה ולגודל המתאים ביותר למכשיר הגולש. שימוש בטכנולוגיה זו תורם ליצירת חוויית גלישה מהנה וחיובית למשתמש מכל מכשיר ממנו הוא בוחר להיכנס. העיצוב רספונסיבי  קל לניווט ומותאם לכל מכשיר הקיים בשוק.

מהו חיתוך אתרים?

חיתוך אתרים זוהי פעולה המבוצעת לאחר סיום תהליך עיצוב האתר במטרה ליצור התאמה ויזואלית של מרכיבי האתר כמו: טקסטים, תמונות וכו’ לשם צפייה בצורה מקסימאלית בדפדפני האינטרנט.

בשפה המקצועית פעולה זו נקראת PSD TO HTML. שם זה מתאר בעצם את הפעולה המבוצעת בפועל, כלומר, המרה של קבצי הגרפיקה לקוד HTML. תהליך זה נעשה ע”י בעלי מקצוע מנוסים בעלי ידע בתכנות אתרים, בשפות HTML, CSS וכו’ ותוכנות גרפיות (PHOTOSHOP, ILLUSTRATOR ועוד.

מהו חיתוך אתרים רספונסיבי?

בעבר, פעולת חיתוך אתרים נועדה לשם התאמת האתר לדפדפני האינטרנט (גוגל כרום, פיירפוקס, אקספלורר וכו’). אולם כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה וכניסתם של המכשירים החכמים לשוק (סמארטפונים, טאבלטים) יש צורך גם בהתאמת האתר לגדלים ורזולוציות מסך שונות. פעולה זו נקראת חיתוך קוד HTML רספונסיבי.

בימינו, מעל ל-50% ממשתמשי האינטרנט נוהגים לגלוש באתרים באמצעות מכשירים חכמים כדוגמת מכשירים ניידים חכמים, טאבלטים וכו’ ולא רק באמצעות המחשב הנייח. משום כך, לחיתוך אתרים רספונסיבי ישנה חשיבות רבה ביצירת חווית גלישה מהנה ואופטימלית למשתמש בכל פלטפורמה בה הוא גולש.

רצוי מאוד להיעזר במשרד פרסום אשר ברשותו מעצבי אתרים ומתכנתים מקצועיים  המתמחים בהמרת קבצים גרפיים לקוד HTML תקין אשר יתאים את עצמו לכל סוגי המסכים והרזולוציות ובכך יעניק לגולשים חווית UX חיובית.

כאשר מתחילים בתהליך של חיתוך אתר רספונסיבי, חשוב לבצע בדיקות ע”י אנשי מקצוע ולשים לב לכל השינויים המתבצעים באתר בהתאם לפלטפורמה שממנה הוא מוצג. למשל: מעצב גרפי יכול להבחין בבעיות עיצוביות ולתקנן בעזרת מתכנת האתר.

בנוסף, חשוב לדאוג לכך שקוד ה-HTML יהיה זהה בכל פלטפורמות הגלישה הקיימות, כאשר רק הגדרות התצורה משתנות ע”י עיצוב דינאמי המורכב מהגדרות CSS תואמות. פעולות אלו מאפשרות לבצע פעולות לקידום האתר במנועי החיפוש בצורה האופטימאלית ביותר.

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000