טכנולוגיות עיצוב אתרים

טכנולוגיות עיצוב אתרים

זה לא סוד שעולם הטכנולוגיה נמצא תמיד בתהליך של חדשנות, קדמה ופיתוח וכך גם מתפתחת הטכנולוגיה ברשת האינטרנט. הגלישה באינטרנט הופכת למהירה יותר, הרזולוציות והמסכים גדלים, דפדפני אינטרנט חדשים יוצאים לשוק והדפדפנים הקיימים משתדרגים. כל אלו משפיעים באופן ישיר על תהליכי עיצוב אתרים ומחייבים את מפתחי טכנולוגיות עיצוב אתרים וחברות עיצוב אתרים להתאים עצמם לאתגרים חדשים שמציבה הטכנולוגיה החדשה בתחום.

פיתוח טכנולוגית עיצוב אתרים היא דבר הכרחי, משום שגם דפדפני האינטרנט משדרגים את עצמם ומשתנים כל הזמן ויש צורך להתאים את האתרים לשינויים אלו. בעבר, היה קל יותר למפתחי האתרים כיוון שדפדפני האינטרנט שהיו קיימים בשוק היו מועטים בהשוואה למגוון הרחב שקיים היום. דפדפן “אקספלורר” היה הנפוץ ביותר, אולם עם השנים נכנסו לשוק זה מגוון רחב של דפדפנים שתפסו את מקומו וסיפקו אלטרנטיבות נוספות, כמו: גוגל כרום, פיירפוקס, מוזילה וכו’. הטכנלוגיה שהדפדפנים החדשים מציעים מפותחת, מהירה, נוחה וטובה יותר ביחס לדפדפן “אקספלורר”. בנוסף, אתרים רבים כמו: פייסבוק, גוגל וכו’ כבר אינם תומכים בדפדפן זה ולכן כמעט ואינו בשימוש.

עיצוב אתרים גם בדפדפנים

גם גרסאות ה-HTML ו-CSS מתפתחות כל הזמן בהתאם לשידרוגים בדפדפנים. שינויים אלה מביאים את תחום עיצוב אתרים למקומות חדשים ומאתגרים יותר. הקדמה הטכנולוגית מובילה אותנו לאתרים משוכללים יותר, חדשניים, בעלי יכולות טכנולוגיות מרשימות ועוד.

עיצוב אתר בטכנולוגיה 

דבר נוסף שהתפתח בשנים האחרות בתחום טכנולוגית עיצוב אתרים, הן ספריות ה-Javascript הנתמכת ע”י הדפדפנים השונים ומטרתה להקל על כתיבת סקריפטים לצד הלקוח. ספריית JQueryהיא הפופולארית והשימושית ביותר כיום‏. ספריות אלו הקלו על חייהם של מפתחי האתרים בצורה ניכרת, משום ששורות הקודים כבר מוטמעות בספריות ובכך מצמצמות משמעותית את זמן העבודה וכמות שורות הקודים.
יתר על כן, כפי שציינו בהתחלה הצורך בפיתוח טכנולוגית אתרים נובע גם מהעובדה שטכנולוגית המסכים והמכשירים החכמים מתפתחת כל הזמן, ובנוסף גם רזולוציות המסכים. בעבר היה ניתן לגלוש באינטרנט ממחשב נייח בלבד, וכיום האינטרנט זמין כמעט בכל משכיר חכם, כמו: מחשבים ניידים ונייחים, סמארטפונים, טאבלטים וכו’.
מכל האמור ניתן לומר, כי עיצוב אתר דורש ממפתחי הטכנולוגיה לעיצוב אתרים להיות ערים לכל השינויים הטכנלוגיים הנעשים בתחום. עיצוב אתר חדשני, המותאם לכל הדרישות אינו תלוי רק במעצב אתר, אלא גם במפתחים שידאגו להתאים את הטכנולוגיה לכל שינוי או חידוש שנעשה.

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000