קידוד אתרים ב-DIVS

קידוד אתרים ב-DIVS

בעבר, בניה של אתרי אינטרנט הייתה דבר ארוך ומסורבל ע”י טבלאות, דבר אשר היה הופך את דפי האינטרנט לכבדים עם זמן טעינה ארוך וממושך. בנוסף, פעם גלישה באינטרנט הייתה מאוד איטית ולא היו קיימות מהירויות הגלישה שיש כיום (100 מגה וכו’), דבר שהוסיף לאיטיות דפי האתר.

בשלב מסוים, נכנסו לעולמנו מנועי החיפוש כדוגמת גוגל, אשר סורקים את האתרים הקיימים ברשת האינטרנט ומספקים לנו תוצאות רלוונטיות עבור החיפושים שלנו. מאוחר יותר, גם מנועי החיפוש החלו לתת חשיבות לזמן הטעינה של דפי האינטרנט ולדרג את האתרים בהתאם לכך. כלומר, אתרים איטיים קיבלו דירוג נמוך ואילו אתרים מהירים קילו דירוג גבוה. נושא זה הפך להיות אחד הפרמטרים החשובים ביותר לדירוג אתר אשר מאפשרים לו להגיע למקומות הראשונים. בנוסף, גם למשקל הדף יש השפעה על דירוג האתר. מכאן, ניתן להבין מדוע השיטה הישנה של בניית אתרים באמצעות טבלאות השתנתה לשיטת DIVS וזאת במטרה להפוך את אתר האינטרנט לקליל ומהיר יותר.

שיטת הטבלאות (TABLES)

זוהי שיטה המכילה בתוכה קודים רבים שכלל אינם נחוצים. שורות קוד רבות מכבידות על האתר וגורמות לכך שטעינת האתר תהיה איטית מאוד. בנוסף, הטבלאות עצמן הן בעלות משקל וגם הן מכבידות על דפי האתר, דבר אשר משפיע על דירוג האתר במנועי החיפוש בצורה שלילית. יתרה מכך, שיטה זו יוצרת קושי רב בשינוי העיצוב של האתר, דבר אשר יכול לפגוע בפעולת קידוד האתר.

שיטת DIVS

בניגוד לשיטת הטבלאות, ל-DIVS יתרונות רבים. ראשית, שיטה זו הרבה יותר פשוטה וקלה לביצוע ומאפשר קידוד אתר נוח. שיטה זו מסירה קודים מיותרים של HTML, מה שהופך את משקל הדפים לקל בצורה משמעותית ב-70% לפחות. שנית, שיטת הדיוים מאפשרת לנו לשנות את עיצוב האתר בקלות ובפשטות מבלי לגרום נזקים ובעיות כלשהן לאתר. כמו כן, שימוש בשיטה זו מגדיל באופן משמעותי את היתרון לאתרים אשר נבנים בשיטה זו להגיע למקומות הראשונות בתוצאות של מנועי החיפוש, לעומת אתרים אשר נבנים בשיטת הטבלאות.

מכאן, ניתן להסיק כי בניית אתר באמצעות DIVS היא הטובה ביותר. כאשר אנו מדברים על קידוד קבצי העיצוב מומלץ ואף רצוי לקודד בדיוים.

לסיכום, כאשר אתם בונים אתר בקשו ממתכנת האתר שלכם לדאוג לכך שקידוד האתר יעשה ב-DIVS. בסופו של דבר למתכנת זה לא ישנה את זמני העבודה או ייקר אותה. כי אם 2 השיטות הללו הן בעלות מחיר דומה וזמני עבודה זהים, אז למה לא לבחור את השיטה הטובה ביותר?!

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000