קריאייטיב מנצח

קריאייטיב מנצח

קריאייטיב מנצח הוא זה שיבדיל אתכם מהמתחרים ויעזור לכם להעביר מסר לקהל הלקוחות שלכם בצורה טובה ובלתי נשכחת. אז מה זה בעצם קרייאטיב, למה זה כל כך חשוב ואיך יוצרים קריאייטיב מוצלח? כל התשובות בפוסט שלפניכם:

קריאייטיב ככלי להגדלת מכירות 

בעולם בו הטכנולוגיה כ”כ מפותחת כיום ומאפשרת לצרכנים לבצע רכישות אונליין אפילו מבלי לצאת מהבית, פתחה בפני עסקים רבים את האופציה למכור את המוצרים והשירותים שלהם דרך האינטרנט מבלי לפגוש את הלקוח.

אך כיצד יכול בעל העסק לקנות את אמונות של הלקוח במוצר או השירות ולגרום לו לרכוש אותו?

ברור לכולנו שישנה עבודה רבה מאחורי הקלעים של משרד פרסום בכדי למשוך את תשומת ליבו של הצרכן, לתת לו ערך מוסף ולעניין אותו במוצר.

כאשר אנו נתקלים בפרסומת שמדברים עליה הרבה וזוכרים אותה אנו נדע שנעשתה עבודת קריאייטיב מעולה.

היא באה מתוך מחשבה יצירתית מאוד ומרעיון גאוני ומקורי שדרכו מועבר המסר השיווקי לצרכן.

בעלי עסקים רבים סבורים כי אם יש להם מוצר מעולה ושירות מצוין זה יספיק להם בכדי למקור אותו לצרכנים, אולם לא כך הדבר.

בכדי למשוך את תשומת ליבו של הלקוח עלינו לשים דגש עם מספר פרמטרים חשובים:

הצגת המוצר בדרך מעניינת ומקורית, בתזמון המתאים, ליצור עניין וכמובן לתת לו ערך מוסף מעבר לרכישה.

מעדיפים לראות לייב?

הייחודיות ככלי חשוב


בעולם הדיגיטלי הרווי בחריגים, חייבות עסקים למצוא דרכים חדשניות להתבלט מתוך הקהל. עם מגוון רחב של בחירות זמינות בקלות לצרכנים, להתבלט מהקהל אינו אפשרות אלא דרישה.

זהו מקום בו הקריאייטיב בא לידי ביטוי. זה לא רק להיות שונים בשביל ההבחנה, זה עניין של להדגיש את המילת הערך הייחודית שלכם בדרך שמסנוורת, מרשימה, ובסופו של דבר, מרווחה.

כמה צלליות


אסטרטגית קריאייטיב מוצלחת מתחילה בהבנה עמוקה של הזהות של המותג שלכם. זה כולל את הערכים שלכם, משימתכם, חזונכם, ובמיוחד, סיפורכם. זה בנוגע לניצול של התכונות הייחודיות שלכם כדי ליצור נרטיב שמתקשר עם הקהל שלכם.

אמנם חשוב לשים לב למה שאחרים עושים, אך חשוב באותה מידה שלא לאבד את מה שאתם הכי טובים בו. זכרו, המטרה היא לא להתמזג, אלא לרקוד לפי הקצב שלכם ולשרות את האחרים להצטרף.

השתמשו בקריאייטיב ככלי לחיבור

הצרכנים מחפשים אותנטיות. הם מחפשים מותגים שהם יכולים להתחבר אליהם ברמה האישית. לכן, הגישה הקריאטיבית שלכם לא צריכה להתמקד רק בהדגשת המוצרים או השירותים שלכם אלא גם ליצור קשרים משמעותיים עם הקהל שלכם.

סיפור הוא כלי חזק במקרה הזה. על ידי יצירת סיפורים שהם שורשים עמוקים באתוס המותג שלכם ושמדברים לאינטרסים, לתקוות או לאתגרים של הקהל שלכם, אתם יכולים לא להפתיע את תשומת ליבם גם לא לזכות באמונתם ונאמנותם.

קריאייטיב אינו מתאים לכולם
זכרו, הקריאייטיב אינו גישה שמתאימה לכולם. מה שעובד עבור אחד לאו דווקא יעבוד עבור אחר. לכן, חשוב להתאים את האסטרטגיה הקריאטיבית שלכם למטרות העסקיות שלכם, לקהל היעד שלכם, ולמגמות השוק.

קריאייטיב מוצלח הוא תערובת אסטרטגית של חדשנות, רלוונטיות, ומטרה. זה עניין של מציאת האיזון המושלם בין הרצון להתבלט לבין הצורך למסור ערך.

מדדו ושפרו


לבסוף, צריך לקחת בחשבון שהקריאייטיב שלכם צריך להיות ממדד. השתמשו בנתונים אנליטיים ובמדדים של הביצועים כדי להבין כמה האסטרטגיות הקריאטיביות שלכם מדברות לקהל שלכם. זה יספק לכם תובנות חשובות שאתם יכולים להשתמש בהם כדי לשפר את המאמצים שלכם בעתיד.

זכרו, הקריאייטיב הוא תהליך מתמשך. זה עניין של לחזור, לנסות, ולדחוף תמיד את הגבולות של האפשר.

הקריאייטיב הוא כלי חזק שעסקים יכולים להשתמש בו כדי להבחין ביניהם, ליצור קשר עם הקהל שלהם, ובסופו של דבר, להגדיל את המכירות. אולם, כמו כל כלי, יש להשתמש בו נכונה כדי להשיג את התוצאות הרצויות. זה לא רק להיות יצירתי, זה להיות יצירתי באופן חכם. כי בסוף היום, העסקים המוצלחים ביותר הם לא רק אלה שחושבים מחוץ לקופסה, אלא אלה שיודעים איך לעבוד עם הקופסה שלהם.

בכדי למשוך את תשומת ליבו של הלקוח עלינו לשים דגש עם מספר פרמטרים חשובים:

  • הצגת המוצר בדרך מעניינת ומקורית
  • תזמון מתאים
  • יצירת עניין
  • ערך מוסף
Previous slide
Next slide

מה זה קריאייטיב?

קריאייטיב הוא היכולת לקחת מסר שיווקי ולהעביר אותו בדרך הכי יצירתית ומקורית שאפשר.

הרעיון צריך להביא לידי ביטוי את האסטרטגיה השיווקית שנבחרה ולהיות מכוון לקהל היעד המתאים.

בנוסף, יש לחשוב היטב על התזמון וסוג המדיה המתאים ביותר לקהל היעד שדרכו המסר יועבר בצורה הכי אפקטיבית וטובה.

בנוסף, יש לחשוב על הביטוי או המילים שדרכו יועבר הרעיון בצורה מקורית וייחודית משאר המתחרים.

כמו כן, יש לשים דגש גם על העברת הרעיון בצורה ויזואלית שתמשוך את תשומת ליבם של הצרכנים ויגרום להם לעצור, לחשוב, להרגיש הכי חשוב – יניע אותם לפעולה.

לבלוט על פניי המתחרים

בעולם המוצף בשפע של מוצרים ומותגים קשה מאוד לבלוט ולהישאר תמיד למעלה, לכן צריך כל הזמן לחשוב על דרכים חדשות ויצירתיות לשיווק ופרסום העסק שיבליט אותנו משאר המתחרים.

קריאייטיב מקורי ויצירתי אשר יעביר את המסר בצורה ברורה יוביל את העסק להצלחה רבה.

גם אם מדובר בהשקעה של לא מעט זמן וכסף, הדבר ישתלם בסופו של התהליך.

קרציה נחמדה

כאשר פרסומת טובה, היא לא רק נצפית, אלא ממש נכנסת לתודעה ומלווה אותנו במשך היום. 

כך למשל ניתן למצוא שאנשים משתמשים בביטויים חדשים שנלקחו מפרסומת שאהבו, מזמזמים שיר חדש שהכירו בפרסומת, מתעניינים במלתחה שנצפתה בפרסומת, מפתחים דיונים שלמים (לטוב ולרע) אודות הפרסומת וכדומה, כלומר קריאייטיב איכותי הוא מעט כמו קרצייה, נדבק ומצטרף אל שגרת היום שלנו, גם אם לא ביקשנו בכך.

חמשת המדרגות בדרך לקריאייטיב מוצלח

  1. בוחנים מהו המסר הרצוי.
  2. בוחנים לעומק מיהו קהל היעד ומהם מאפייניו.
  3. מעמידים שורת אנשי פרסום שהם גם בקיאים בתחום השיווק וגם מאוד יצירתיים.
  4. בוחרים את האופציה המובילה.
  5. מוודאים שהפרסומת מגיעה לקהל היעד הנכון באמצעות הערוצים הנכונים ושיטת השיווק המתאימה.

פשוט, בועט, בולט, שועט

פרסומת טובה צריכה להיות כמו אהבה ממבט ראשון, כזו שרואים וישר מרגישים שמשהו טוב עומד מולכם, כזו שרוצים ממנה עוד. 

פרסומת טובה מתחברת אליך מבלי שיתעורר צורך בהסברים, פרסומת טובה היא רלוונטית ומפתיעה גם יחד, פרסומת טובה מעוררת בך רגשות (טובים או רעים זה כבר פחות משנה), פרסומת טובה מניעה אותך לפעולה, פרסומת טובה נשארת אצלך בתודעה.

פרסומת טובה היא כמו מוזיקה בפול ווליום וכדומה, וזאת כי פרסומת טובה חייבת להיות “מאוד” משהו – מאוד בוטה, מאוד מדויקת, מאוד מצחיקה, מאוד חכמה, מאוד מרעננת, מאוד מרשימה, מאוד…

גימיק בערבון מוגבל

בהתאם להגדרה המילונית, “גימיק” הנו “מעשה רמייה או הטעייה”, אך גם “תכונה של מוצר המבליטה אותו לעומת מתחריו..”

מכאן שגימיק ללא ספק מהווה חלק מהנוסחה של קריאייטיב מוצלח, אך יש לשים לב שהגימיק אינו מוגזם, אינו יוצר תחושת פלסטיק מלאכותית – כזו שמובילה את הלקוח לחוש זלזול באינטליגנציה. 

אי לכך יש לחשוב על גימיק, אך לאחר מכן יש לעדן ולרכך אותו בהתאם למטרה ולמאפייני קהל היעד, כי אם חשבתם שקשה לייצר התעניינות, יש לדעת שהרבה יותר קשה להחזיר קהל יעד שהיה קרוב אך נטש.

מילים צבעים וצורות

קריאייטיב איכותי הנו רעיון מדויק ומיוחד, אך לאחר שמביעים את הרעיון במילים, יש להבין כיצד מכניסים צבע וצורה ואיזה מינונים מעדיפים, וזאת כי יכולה להיות פרסומת אדירה שהיא רק מונולוג, ויכולה להיות פרסומת שהיא נטו אנימציה. 

פה נציין שאין נכון או לא נכון, אלא יש לבחון בכול פעם מחדש את הנתונים, וכל עוד עומד מאחורי הקריאייטיב צוות מנצח, ניתן לקבל תוצאות מגוונות ומבטיחות.

20% טכנולוגיה 80% יצירתיות

כל מי שבקיא בזירת השיווק הדיגיטלי ער לכך שמדי חודש יוצאים חידושים, שבלחיצת כפתור ניתן לקבל אינספור נתונים ושתוך כמה דקות ניתן להטמיע מידע רב במגוון זירות רצויות. 

עם זאת, למרות התפתחותה של הבינה המלאכותית, עדיין קשה להאמין שיתאפשר גם עוד עשרות שנים להזין נתונים ולאפשר לתוכנה חכמה ליצור עבורכם פרסומת מבריקה, וזאת כי עם כל הכבוד לתוכנות, עדיין חסר להן רגש, מעוף, רצון, חלום, חוש הומור, חוש צדק ובאופן כללי כל מה שהופך אותנו לאנושיים ואת הפרסומות שלנו למשמעותיות.

מכאן שאם גם אתם מבקשים פרסומת מבריקה, אתם זקוקים למשרד פרסום איכותי – אתם זקוקים לצוות קריאייטיב מבריק, ממש כפי שאנו ידועים להציע ללקוחות שלנו!

5/5

מעדיפים לראות לייב?

?Think You Ready

חושבים שאתם מוכנים לחדשנות דיגטלית?

אני רק שאלה

קריאייטיב הוא כלי שיווקי המשלב שלושה רבדים שונים (עיצוב, מסר טקסטואלי וסאונד) שמטרתו להעביר מסר פרסומי בצורה יצירתית (קריאטיבית) בהתאם למטרות העסק או החברה המשתמשים בו.

מקוריות, בולטות ורלוונטיות.

קריאייטיב משתלב בשיווק דיגיטלי כמעט בכל מקום והוא משתנה בהתאם לקהל היעד הרלוונטי ולפלטפורמה בה נבחר לשווק. הציצו בדוגמאות של קריאייטיב מוצלח לדיגיטל בעמוד.

משרד פרסום המתמחה בקריאיטיב מורכב מצוות מומחים שונים: קופירייטר, מעצב, ארט דירקטור ומומחי שיווק נוספים שמטרתם ליצור פרסום קריאטיבי ואפקטיבי לעסק, בהתאם למטרות העסקיות שלו.

פופולארי

גלילה לראש העמוד

2 שאלות קצרות כדי שנוכל למקד אתכם:

Amir_Buchnik_Photographer_121_of_216-׳eb

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000