אפיון עיצוב לאתר אינטרנט

אפיון עיצוב לאתר אינטרנט

אפיון עיצוב לאתר אינטרנט

ממש כפי שאוכלים עם העיניים, כך גם קונים עם העיניים, ועל כן כאשר מדובר בהקמת אתר, יש לקבל מספר החלטות חשובות אודות העיצוב. מדובר בתהליך חשוב, אך יחד עם זאת גם בתהליך יחסית קל, במיוחד בהשוואה לשלושת השלבים האחרים שעומדים מאחורי אפיון אתר (אפיון טכני, אפיון אלגוריתם ואיפון קהל יעד).

אפיון עיצוב לאתר אינטרנט

בואו לגלות כיצד ניתן להשיג את הנראות המנצחת עבור האתר שלכם, כמובן בגבולות התקציב הרצוי, אם כי מראש נציין שעיצוב נכון חוסך לא מעט הוצאות מיותרות.

מתחילים:

האם אפיון עיצוב נחוץ גם עבור האתר שלכם?

לא כל מי שעומד להריץ אתר נדרש לעבור אפיון עיצוב באופן ממוקד, וזאת כי ייתכן שהתהליך כבר נעשה בשלב מקדים – למשל בעת שירותי מיתוג כלליים.

עם זאת, אם המיתוג אינו התייחס נקודתית לאתר האינטרנטי, הרי שאז כן נדרש לבצע מגוון חידודים שיהוו גשר בין שני הנדבכים: בין מאפייני המותג למאפייני עיצוב האתר.

מוצאים צורך לעבור אפיון עיצוב ממוקד לאתר? בואו לגלות כיצד התהליך עובד!

הכירו את שלושת העוגנים שמסייעים לבחור עיצוב

באופן כללי ניתן לומר שעיצוב אתר הוא תוצאה של טעם אישי, אך פה אנו באים לומר שעם כל הכבוד לטעם אישי, יש להניח לו בצד ולהתמקד בשלושת העוגנים הבאים:

  • עיצובים שמזוהים עם התחום
  • המיתוג הקיים של המוצר/שירות
  • התייחסות למאפייני קהל יעד
עוגנים בבחירת

מענה מלא עבור תתי נדבכים

לאחר שמרחיבים כל עוגן ולאחר שאט אט נבנה “ארגז כלים” שניתן לעבוד עמו, יש להבין עבור אלו נדבכים אפיון העיצוב צריך לדעת לתת מענה. בנוסף, יש להגדיר עם אלו צבעים משחקים ולאפיין אלמנטים עיצוביים עבור כל אחד מהתחומים הבאים: ניווט ותנועה, מבנה עמוד, מצגות, מאפייני טקסט ותמונות, כך שכל קטגוריה תענה על סממנים עיצוביים קבועים. 

חלוקת תפקידים – לוקחים חלק בבחירת העיצוב

לאחר שהובן כיצד התהליך מתפקד, יש להבין מהי חלוקת המשקל בין אנשי המקצוע לבינכם בעלי האתר. ראשית נחדד שחשוב מאוד שגם אתם תתחברו לעיצוב, ולא כי הטעם האישי שלכם קובע, אלא כי אתם מכירים הכי טוב את המוצר/שירות – את ההיסטוריה שלו ולאן שמבקשים לקחת אותו.

עם זאת, יש להבין שמעצב אתר מחזיק בניסיון עשיר שמאפשר לו לדעת אלו שילובים עובדים, אלו עיצובים מעוררים תגובות ספציפיות, באיזה עיצוב נעזרים העסקים המתחרים וכדומה. 

pexels-kaboompics-com-6224

תמונות השראה ומשחק פינג פונג

רוצים להכווין את המעצב ששכרתם, אך לא יודעים מהיכן להתחיל? ובכן אין כמו מאגר של תמונות השראה בשביל להבין מה עובד טוב, למה מתחברים ומה מרגיש מושלם.

לאחר שמתחילים לקבל החלטות עיצוביות, מדובר בתהליך שמזכיר במעט משחק פינג פונג, וזאת כי לעומת אפיון טכני שבו הכול מתנהל לצד גוונים של שחור ולבן, במקרה זה יש לא מעט גוונים אפורים שניתן למשוך לכיוון שמעדיפים. 

תמונות השראה ומשחק פינג פונג

שנסכם?

 המטרה של עיצוב אתר היא לגרום לקהל היעד להתחבר ובסופו של דבר לבצע את הפעולה הרצויה (למשל לסגור עסקה). מדובר בתהליך מורכב שנצמד לעוגנים מוגדרים, ומדובר בתהליך שאמור להוביל לשביעות רצון מלאה ובו זמנית להוכחות הרצויות בשטח.

 Photos by Lisa FotiosKsenia Chernaya Kaboompics.com cottonbro from Pexels

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000