אפיון אלגוריתם לאתר אינטרנט

אפיון אלגוריתם לאתר אינטרנט

אנשים שאינם מגיעים מהתחום ומבקשים להקים אתר, רק שומעים את המילה אלגוריתם וישר מפסיקים להקשיב, אך פה אנו באים להסביר שלא רק שאלגוריתם הוא חלק עיקרי מכל אתר, אלא הוא גם דורש לבצע אפיון מאסיבי. 

אז מהו אלגוריתם, מהו תפקידו בקידום העסק וכיצד ניתן להגדיר משהו שבקושי מבינים? כל התשובות מרוכזות עבורכם כאן!

אלגוריתם – נעים להכיר

אלגוריתם היא שיטה מוגדרת לטובת ביצוע משימה, ועל כן תהליך האפיון מסייע לתכנן ולבצע שורת משימות חשובות. פה יש להבדיל בין אפיון שנועד לאתר פאסיבי (למשל אתר תדמית שאינו מצריך אינטראקציה), לבין אתר אקטיבי (למשל אתר מכירה).

הנקודה היא שככול שהאתר מקיים יותר פעולות (למשל מסייע להשוות מחירים, להשאיר שאלות, להתאים בין מגוון מוצרים וכדומה), הרי שאז הצורך באפיון חשוב פי כמה. 

אפיון אלגוריתם – שלב אחר שלב

הצורך מובן? עתה נעבור להסביר מה בפועל עושים: אומנם המשימה מאוד חשובה, אך אינה מאוד מורכבת, וממש כפי שאפיון קהל יעד נדרש להיעזר בשלבים מוגדרים שמייצרים סדר בתהליך, כך גם פה.
עברו על השלבים הבאים:

  • עורכים “רשימת מכולת” של סך הפעולות והמשימות הנדרשות.
  • בהתאם לרשימה הנ”ל, מאתרים פתרונות קיימים, ומגדירים עד כמה הם רלוונטיים ואלו “חורים” קיימים.
  • כדי להבין כיצד מבקשים שהלקוחות יתנהלו באתר, עורכים תרשים זרימה אידאלי. 
  • מעבירים את השרביט לאנשי מקצוע, והם מנסחים את האלגוריתם הרצוי באמצעות נוסחה מתמטית.

מעדיפים לראות לייב?

שיתוף פעולה מלא בין 3 גורמים

את ארבעת השלבים הנ”ל עורכים באופן כמה שיותר מסודר, לצד ליווי של טבלאות אקסל ותרשימי זרימה.
לשם כך נדרשים לשלב בין 3 גורמים: בונה אתרים שיודע לשאול את בעל העסק את השאלות הנכונות, בעל העסק שיודע לענות, לתת דגשים ולהאיר צרכים חשובים, ולבסוף המתכנת שמקבל לידיו את סך החומר (את סך ההוראות הנחוצות), ובאמצעות שילוב של נוסחאות מורכבות, מייצר את האלגוריתמים הרצויים (אותם אלגוריתמים שבסופו של יום מסייעים לבצע את הפעולה הרצויה ביתר קלות).

מעדיפים לראות לייב?

חיזוי מרבי וחיסכון בעלויות

המתכנת שואף לפשט כל משימה למספר פעולות מוגדרות, כך שתהליך כתיבת הקוד יהיה כמה שיותר נקי וברור. ככול שהמתכנת יעמוד במשימה בצורה יותר טובה, כך לא רק יתאפשר לחזות טוב יותר את יעילות האתר, אלא גם לחסוך בעלויות.

פה נציין שכיוון ששלב זה מצריך ראייה היקפית, הוא מגיע בסוף, לאחר שנערך אפיון עיצוב, אפיון קהל יעד ואפיון טכני לאתר. מדובר בצעד האחרון לפני עליית האתר לאוויר, ועל כן הוא בעל חשיבות אדירה. 

אפיון אלגוריתם לאתר אינטרנט חסכון בעלויות

צעד אחרון בדרך לאתר מקצועי

אז אם גם האתר שלכם אקטיבי, אם גם אתם השקעתם בשלושת השלבים המקדימים, אם גם אתם מבקשים לחתום את התהליך באופן מקצועי ואם גם אתם מבקשים לחסוך בעלויות ולהפיק מהאתר את המרב, הרי שאין לדלג על אפיון אלגוריתם מקצועי. 

קבלו הדרכה מקצועית ואתם שם!

,Photos by Designecologist maitree rimthong from Pexels

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000