shopify vs woocommerce אחת ולתמיד – מה עדיף?

shopify vs woocommerce אחת ולתמיד – מה עדיף?

אם אתם חיים את העולם הדיגיטלי ואם אתם שואפים לעשות ממנו כסף, נראה שגם אתם התוודעתם מתישהו לקיומן של שתי חזיתות מובילות – לשתי פלטפורמות שמסייעות לסחור ברשת, כך שבין אם רק לאחרונה נתקלתם בהן ובין אם כבר זמן מה שאתם מנסים לפצח מה יותר נכון, את המאמר הבא אתם צרכים לקרוא – shopify vs woocommerce!

שנערוך היכרות?

לא מעט דיונים נערכים סביב קרב האלופים shopify vs woocommerce, כך שאם גם אתם מתלבטים שופייפי או ווקומרס, הגיע הזמן להציבן אחת מול השנייה.

shopify vs woocommerce

אם נתחיל עם Woocommerce, נציין שהיא מעניקה פתרון אידאלי (וברובו גם חינמי) בתחום המסחר האלקטרוני בגבולות הקוד הפתוח. מדובר בתוסף חכם וייחודי שנועד להקל על בעלי חנויות מקוונות באמצעות מערכת ייעודית לניהול הזמנות, מלאי וכדומה.

מהצד השני של השכונה הדיגיטלית יושבת מערכת שופיפיי. גם היא מתנהלת בקוד פתוח, מציעה שלל פיצ’רים, נחשבת ידידותית למשתמש, מאפשרת התאמה אישית, עיצובים מרהיבים, שליטה מלאה וחיבור לאינספור מערכות תשלום.

היתרונות של שופיפיי

Shopify אינה מכוונת רק לבעלי אתרים גדולים, אלא גם מעניקה פתרון נקודתי עבור אתרים קטנים שרק מבקשים לפרסם ליין מוצרים בפייסבוק ולהיעזר במערכת ניהול מלאי ומכירות. עבור כך היא מעמידה מערכת “שופיפיי לייט” (בתמורה ל 9$ בחודש).

שופיפיי

כמו כן, קיימים מסלולים נוספים שמאפשרים התאמה מרבית והמערכת מאפשרת ניהול היררכיה של קטגוריות, לשלב באנרים בעמודי הקטגוריה ומבחינת כמות המוצרים אין שום הגבלה (הכמות אינה פוגעת במהירות התגובה).

מה עוד? שופיפיי מציעה מגוון נרחב של פיצ’רים שנוגעים לניוזלטר, בלוגים, קופונים וכדומה. בנוסף, ניתן להטמיע אפליקציות שפותחו מחוץ לתוכנה, לקבל תמיכה 24/7, להיעזר בפיצ’רים שמיועדים לסייע באופטימיזציה של מנוע החיפוש ואף ישנו מענה ל”עגלות נטושות”.

שני יתרונות אחרונים לדרך? המערכת מספקת שלל דוחות אודות המוצרים והמכירות ומאפשרת להתחבר לגוגל אנליטיקס.

החסרונות של שופיפיי

אומנם מדובר בתוכנה מדהימה, אך יש לקחת בחשבון כמה נקודות. ראשית נציין שכיוון שאחסון האתר מצוי בשרתי החברה, לא פעם נדרשים לבצע מגוון שינויים טכנים, עובדה שעשויה לעכב במעט את היציאה לדרך. בנוסף, התשלום החודשי אינו מאפשר לאתר להיות באמת “שלך”.

למעשה, אם תשאלו מקדם אתרים, הוא תמיד ימליץ לכם ללכת על מערכת עם קוד פתוח כמו וורדפרס המאפשרת שליטה מלאה באתר וביצוע שינויים בקוד בצורה פשוטה יחסית למערכת “סגורה” כמו שופיפיי או ויקס.

אמנם שופיפיי משקיעה מאמצים רבים בשיפור היכולת לבצע שינויים באתר והגמישות עבור קידום חנויות וירטואליות אך היא ללא ספק מאתגרת לקידום בהשוואה לחנויות ווקומרס המתיישבות על וורדפרס ומאפשרות גמישות רבה.

היתרונות של ווקומרס (וורדפרס)

ל – woo commerce לא חסרים יתרונות, עובדה שמסבירה מדוע היא כמו מצליחה.

שנמנה אותן? ובכן השירותים הבסיסיים ניתנים ללא עלות, הפלטפורמה נתמכת בקהילה ענקית (כך שתמיד יש עם מי להתייעץ) וזוכים להחזיק בבעלות מלאה על סך התוכן באתר, כך שאם רק רוצים, אפשרי בקלות ולא הגבלות לייצא את סך התוכן ליעד אחר.

מה עוד? ניתן להפיק תוצאות שעונות על יעדים אישיים, ולו באמצעות ערכות עיצוב שמאפשרות לשלוט על מראה החלונות ושלל נתונים נוספים. כמו כן, קיימים תוספי וורדפרס שמיועדים לסחר מקוון, לקידום האתר במנועי החיפוש, לחיזוק אבטחת מידע, לניהול גלריית מוצרים וכדומה.  

זהו? ממש לא! גם מבחינת שיווק woocommerce חושבת קדימה! התמחור מאוד דינאמי ואם רק נעזרים בסך האפשרויות שמציע הקידום האורגני (מבית וורדפרס), זוכים לדלג לראש תוצאות החיפוש.

כמו כן, זוכים למשוך לקוחות ממגוון פלטפורמות חברתיות וערוצי שיווק דיגיטליים (קיימים כלי עזר ייעודיים) ומי שמבקש לרענן כיוונים שיווקיים, מוזמן להציץ ב”מרכז השיווק”.

לסיום נציין שהשליטה מלאה ומתאפשרת מכל מקום (בזכות אפליקציה חינמית שמשודכת לנייד) ומדובר בתוסף אחד שעוטף את סך האפשרויות, משמע רק צריך מתכנת אחד שבקיא בתחום – אין צורך להתפזר עם הוצאות נוספות.

החסרונות של ווקומרס (וורדפרס)

מה פחות טוב ב woocommerce? העובדה שמדובר במערכת פתוחה היא גם חיובית וגם שלילית, שלילית כיוון שבניגוד למגוון מערכות בתשלום, זו אינה מאובטחת באותה הרמה.

איזה עוד פרמטר רצוי לקחת בחשבון? כדי לצאת לדרך חייבים להתמחות במערכת וורדפרס, ומי שאינו בקיא צריך עזרה שעולה כסף.

בנוסף, בקלות ניתן להישאב לרכישת פיצ’רים מתקדמים (ולא הכרחיים), וכיוון שכל הזמן יוצאים עדכונים, חשוב לשים לב להגיב בזמן.

מהן העלויות בכל פלטפורמה?

מבחינת העלויות, בפלטפורמת שופיפיי נמצא שאומנם מדובר במערכת שמציעה שלל תבניות חינמיות, אך גם יש לא מעט תבניות בתשלום, וככול שבוחרים בתבנית יותר מושקעת, כך העלות גדלה.

כמו כן, כיוון שמערכת זו מאפשרת הטמעה של תבנית שעוצבה באופן חיצוני, רבים נגררים להוצאות של מפתח חיצוני.

בנוסף, ראוי לדעת שנדרשים לשלם תשלום חודשי (או שנתי) לטובת שירותי האחסון, אם כי ניתן להתאים את החבילות השונות לשורת צרכים אישיים.

באופן כללי התוכנה הבסיסית עולה כ29$ והיא כוללת שני חשבונות, מקום אחסון בלתי מוגבל, אפשרות למכור מוצרים, תמיכה טלפונית (או במייל/בצ’ט), הוספת קודים לטובת הנחות, הזנה ידנית של הזמנות, ניהול וחיבור מאובטח.

מה קורה בפלטפורמת ווקומרס? ובכן פה אין לשלם מחיר חודשי, אלא משלמים רק על אחסון, ואם רוצים (אין זה הכרחי) אפשרי לשלם עבור פיתוח האתר. מכאן שאם עדיין תוהים וורדפרס או שופיפיי, התשובה אט אט מתחילה להתבהר.

שירותי סליקה

מבחינת תשלום, ווקומרס מציעה ההתנהלות נוחה, מאובטחת ומגוונת (מעל ל1000 שערי תשלומים). לא רק שהמערכת מסייעת לחשב עלויות (כולל עלות משלוח) ולספק קופונים, אלא היא גם מאפשרת לחבור למגוון פתרונות משלוח ואפילו לגבות מיסים באופן אוטומטי.

מה קורה בשופיפיי? התהליך די זהה, אך עדיין שונה. היא מאפשרת לקבל באופן מאובטח לא רק כרטיסי אשראי ופייפאל, אלא גם ביטקוין, וגם פה תמצאו התממשקות לשלל מערכות תשלום.

shopify vs woocommerce יש מסקנה?!

אם פעם אחרונה נציף את השאלה שופיפיי או וורדפרס? נציין ששתי התכנות מאפשרות ליהנות מחוכמת ההמונים ומציעות שליטה מלאה לצד התאמה מרבית בכול הנוגע לתפעול, נראות ותחזוקת האתר.

עם זאת, בעוד שאתר בוורדפרס הוא קודם כל תדמיתי, מכוון ללקוחות בארץ, מאפשר להיות הבעלים של סך השירותים ומציע עיצובים מטורפים, הרי שאתר בשופיפיי הוא קודם כל חנות און ליין שמכוונת ללקוחות בארה”ב, שמצריכה תשלום חודשי ומבחינת עיצוב, היא מעניקה מענה ראוי אך ללא פיצ’רים מטורפים.

 אז כן, מאוד תלוי מה מחפשים ומה מעדיפים. תענו על השאלה הזו, והתשובות יתחילו להגיע.

עברתם את שלב ההתלבטות? השלב הבא הוא קידום מכירות באינטרנט!

צריכים עזרה? פנו אל משרד פרסום דיגיטלי או מלאו את שאלות ההתאמה שלנו!

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000