מהי הסיבה שאני רוצה ללמוד דיגיטל?

מהי הסיבה שאני רוצה ללמוד דיגיטל?

4 טיפים לבחירת מקום הלימודים שלך

אנחנו נאלצים לקבל המון החלטות במהלך חיינו, חלקן לא קריטיות, כמו מה נאכל לארוחת צהריים, איזו בירה נשתה בפאב או באיזה צבע יהיה הג’ינס הבא שנזמין מאסוס. אבל כשזה מגיע לתחום האקדמיה או לימודים מקצועיים, נוצר אצלנו בלבול מסוים.

מעוניין לשמוע על כל קורסי ההכשרה בהייטק? הקלק כאן לכניסה לאינסטגרם של האקריו >>

האמת שזה עניין טבעי, לכל אחד שמגיע לשלב הזה בחיים, בין אם זה מיד אחרי הצבא או בגיל 30, בו הוא בוחר את המקצוע שהוא רוצה לעסוק בו.

החיים מלאים בכל כך הרבה אפשרויות

אצל דור ה-X וה-Y זה שמקצוע לא ילווה אותם לכל החיים. אבל עדיין, כשירצו לבחור תואר או כל דבר אחר שקשור ללימודים – קיימת המחשבה הריאליסטית שיוכלו לעסוק בו לפחות ב-4 או 5 השנים הקרובות.

אז רגע לפני שתבחר את התחום בו תרצה לעסוק וללמוד, חיברתי כמה שאלות שתצטרך לשאול את עצמך, ככה שתדע לבחור את מה שבאמת מתאים לך:

כן, אני יודע שזו נשמעת ממש כמו שאלה קלישאתית שהתשובה עליה מאוד פשוטה. אבל בשנים האחרונות, יש שלל סיבות של “למה אני רוצה ללמוד”:

 • “עבודה של גדולים” –
  מיד אחרי השחרור או כמה שנים אחריו, לרובנו נמאס מעבודות זמניות ואנחנו רוצים כבר להשיג “עבודה של גדולים” בעולמות ההייטק, ראיית החשבון, ההוראה, המשפטים, הרפואה וכו’. לכן בכל שנה ישנה גדילה באנשים שפונים אל לימודים מקצועיים, בין אם זה לאקדמאיות, מרכזי הכשרה וכו’.
 • שדרוג קריירה –
  לצורך הדוגמה, היה לי חבר שעסק בתחום ה-IT במשך כמה שנים, הוא רצה להשתדרג, השכר שלו היה מצוין, אבל יחד עם זאת הוא הרגיש שהוא מסוגל ליותר. הוא הצטרף אל קורס Linux במרכז ההכשרה של HackerU וכבר קרוב למועד הסיום שלו קיבל קידום במקום העבודה שלו.
 • הסבת מקצוע –
  בעשור האחרון, גם האנשים העוסקים בתחומים מאוד נחשבים, מעוניינים בהסבת מקצוע, בעיקר אל ענף ההייטק. אני בעצמי הכרתי עורכת דין, שהחליטה שמיצתה את עולם המשפטים ובחרה לעשות הסבה אל תחום בדיקות התוכנה.
 • בשביל הידע –
  קיימים גם אנשים כאלה, לא שאני חושב שיש בכך רע, נהפוך הוא, בדרך כלל מדובר באנשים יחסית מבוגרים, שהחליטו שהם רוצה להעשיר את הידע שלהם, למרות שיש להם קריירה משגשגת ומוצלחת. מתחשק להם ללמוד על תחום שהם אמנם לא יעסקו בו, אבל מאוד מסקרן אותם (כמו נגיד, אנשי הייטק שמתעניינים בתחום הארכיאולוגיה).

ידע זה כוח

מה המקצוע יכול להעניק לי?

מעבר לפתח חדש בחיים, מקצוע וקריירה חדשים לאחר סיום לימודים מקצועיים יכולים להעניק לנו המון:

 • משכורות טובה יותר –
  כשבוחרים במקצוע חדש, ברוב המקרים, ישנה עלייה חדה במשכורת, גם אם בתחילה, בתור ג’וניורים, השכר לא יהיה כל כך מדהים. אבל ברוב המקרים, במיוחד בענף ההייטק, יש התקדמות רצינית בנושא הזה.
 • אתגרים חדשים –
  כשאחד מהחברים שלי הפך לבונה אתרים, הוא סיפר לי שבכל כמה רגעים הוא נתקל באתגרים חדשים במקום העבודה, לא רק במקרים שבהם נגמר החלב סויה במשרד, אלא בתפקיד שלו, מה שגורם למוח שלו להתגרות ולהפיק מכך הנאה.
 • לעשות את מה שבאמת אוהבים –
  לא פחות חשוב משני הסעיפים האחרים, זה להגיע אל מקצוע שבאמת תמצא את עצמך בו, כזה שתאהב, תתחבר אליו, שתהנה מהפירות שהוא מניב ותוכל לחייך בגאווה במהלך רוב יום העבודה.
 • בטחון עצמי –
  הגעת לתפקיד חדש? אם זה נמצא בתחום יוקרתי, איכותי, כזה שאתה נהנה בו ברוב היום, זה ישפיע עליך גם מחוץ לעבודה. תרגיש, ככל הנראה, מאושר ומסופק יותר, בכל תחום ועולם אחר.
 • חברים חדשים –
  ברגע שתמצא את התחום שתאהב, סיכוי לא רע בכלל שגם הקולגות שלך יהיו “באותו ראש” כמוך וכך תרוויח המון חברים לחיים.

צחוקים עם החבר’ה?

כמה זה רחוק לי מהבית?

נכון שיש כיום כמעט לכל אחד מכונית, אבל כשחושבים על מרכז הכשרה שיכול להעניק לך לימודים מקצועיים או קורסים, כדאי לך לבדוק כמה הוא קרוב לך לבית או לפחות אם קיימת תחבורה ציבורית מספיק נוחה על מנת להגיע לשם.

למשל, מרכזי ההכשרה של האקריו (HackerU) נמצאים בשלושה מיקומים נוחים להגעה ובערים מרכזיות: רמת גן, חיפה וירושלים.

כי מי מאיתנו אוהב להיות תקוע בפקק באמצע אוגוסט?  // 39376256

האם יש לי צורך ברקע בתחום?

כשאתה חושב על מקצועות לימודיים, במיוחד בגזרת ההייטק, אתה בטח חושב שצריך ידע מקדים לכך, לפחות ידע בפיסיקה, 5 יחידות במתמטיקה וכו’. אך האם ההנחה הזאת היא נכונה?

ובכן, התשובה לכך היא כן ולא, מצד אחד, להיות עם רקע בעולמות הללו יכול להעניק לך יתרון מסוים על אנשים אחרים, זה מוכיח שיש לך ראש ריאלי שמסוגל לתפקד בעומס ולקלוט המון מידע וחומרים לימודיים.

לא חייבים ידע מטורף במתמטיקה בשביל להצליח

מצד שני, קיימים המון אנשים שהגיעו אל הלימודים ללא בגרות בכלל אפילו, הכרתי לא מעט כאלה שהצליחו להשתחל אל עולמות הבאים מבלי להצליח כל כך בימי התיכון:

 • שיווק דיגיטלי
 • פיתוח ובניית אתרים
 • פיתוח אפליקציות
 • .Net
 • מיתוג ועיצוב גרפי
 • עולמות הביטוח
 • מכירות
 • NLP
 • אנימציה

וזהו רק קצת הקרחון, מה שחשוב לי להדגיש, שקיימים עשרות תחומים בעולם שלא מצריכים רקע ייחודי על מנת להיכנס אליהם.

תמיד אפשר לעשות שינוי

יש מקרים בהם אנחנו סומכים על החלטות ועל דברים שביצענו; ויש מקרים שבהם קצת פחות. למשל, קיימים המון אנשים שסיימו תואר או תעודה מקצועית במקום נחשב, אך לצערם הם הבינו שבסופו של דבר שזה “לא באמת בשבילם”.

לעשות שינויים – לא קל, אבל זה כמו לפתח דף חדש

בעולם המודרני של היום, קיימות עשרות אלפי אנשים שמבצעים הסבת מקצוע.

ובלי קשר לכך, חשוב שתדע, ברגע שתבחר תחום לימודי, תמיד תוכל לשנות את דעתך, למשל, כשתפנה אל האקריו, בכל מה שקשור אל לימודים מקצועיים, תוכל ליהנות משלב המיון, שלרוב אורך בין 20 עד ל-40 שעות (תלוי בקורס). בהם תוכל לבחור את עצמך אם המקום והמקצוע בכלל מתאימים לך, ללא שום סיכון כספי כמעט.

פופולארי

גלילה לראש העמוד

רגע, אולי אנחנו כן מה שחיפשת?

לשיחת הכוונה 
עם יועץ דיגיטל
מע”וף משרד הכלכלה
072-2569000